O nás

Chovem plemene Coton se Tuleár se zabýváváme už 17 let.

Do cotonků jsem se zamilovala v roce 1999, když jsem poprvé viděla v časopise cotonka v běhu. Netrvalo dlouho a do naší domácnosti přibyla Chérinka. Můj první pejsek a naprosto úžasný.  Původně jsem chtěla jen mazlíka, ale zjistili jsme, že Chérinku vysloveně baví se předvádět, tak jsme s ní začali jezdit na výstavy.

Její první štěňátko – Annie Cher – Áju, jsme si samozřejmě nechali a měli jsme cotonky  dvě. Áju vystavování na rozdíl od Chérinky vůbec nebavilo, tak jsme ji moc netrápili.

Chéri s Ájou 2

A když měla Ája štěňátka, nechali jsme si Daisynku.  Od té doby žijeme s 3 fenečkami cotonků. Jsou nedílnou součástí naší rodiny.  I když mají každá svůj pelíšek a využívají  křesla, v noci nás chodí navštěvovat i do postele.

Milují všechny společné aktivity, rády  s námi cestují. V Praze si hlídají svůj úsek ulice, ale nejraději jsou na zahradě nebo na výletech.

Jak ubíhá čas jsme si uvědomili, když nás přes 5 lety opustila Chérinka. Nedávno odešla do psího nebo i Ája. Bylo jí 15 let. Moc nám obě chybí.

Letos  se naší Tině narodili 3 krásní pejskové.

Naším cílem je odchov zdravých, povahově i exteriérově kvalitních štěňátek. S majiteli našich odchovů udržujeme, pokud o to mají zájem, trvalý kontakt. Několik z nich se stalo našimi dobrými přáteli, jsme v kontaktu a vzájemně se i s cotonky navštěvujeme.

 

home